Haberler

Simav Teknoloji Fakültesi, Gediz OSB ve Kazcıoğlu Otomotiv Ziyaretleri

Haber Yayın Tarihi: 29.11.2013
İl Müdürlüğümüz, Gediz ve Simav ilçelerinde bazı ziyaret ve incelemelerde bulundu.
 

Kazcıoğlu Otomotiv Ziyareti:

İl Müdürümüz Şaban KÜÇÜKGÜMRAH, Kütahya’nın Simav ilçesinde faaliyet gösteren Kazcıoğlu Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı ve Simav Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şeref KAZCIOĞLU tarafından fabrikanın üretimi ve sektörle ilgili bilgiler aldı. İl Müdürü KÜÇÜKGÜMRAH, Bakanlığımızın ve İl Müdürlüğümüzün çalışmalarını anlatarak Üniversite-Sanayi-Kamu işbirliğinin sağlanması adına Bakanlığın San-Tez desteği ve Tübitak destekleri hakkında bilgiler vererek firmanın bu desteklerden faydalanması için projeler yapması ve Dumlupınar Üniversitesi akademisyenleri ile birlikte ne tür çalışmalar yapılabileceği hakkında bilgiler verdi. Daha sonra fabrika üretim hatları gezildi.

Simav Teknoloji Fakültesi Dekanı Ziyareti:

İl Müdürümüz Şaban KÜÇÜKGÜMRAH Kütahya’nın Simav ilçesinde eğitim-öğretime devam eden Dumlupınar Üniversitesi Simav Teknoloji Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Muammer GAVAS’ı ziyaret etti. İl Müdürü KÜÇÜKGÜMRAH, Üniversite-Sanayi-Kamu işbirliğinin sağlanması adına Bakanlığın San-Tez desteği ve Tübitak destekleri hakkında bilgiler vererek, kendilerinden bu destekler sayesinde proje hazırlayan firmalara akademik destek sağlanması hususunda yardımcı olmalarını belirtti. Gediz OSB Ziyareti: İl Müdürümüz Şaban KÜÇÜKGÜMRAH Kütahya’nın Gediz ilçesinde faaliyet gösteren Gediz Organize Sanayi Bölgesi yetkililerini ziyaret ederek, Gediz OSB Müteşebbis Heyeti toplantısına katıldı.

Toplantıda, Bakanlığımızın ve İl Müdürlüğümüzün çalışmaları hakkında bilgiler verilmiş olup, sanayicilerin talepleri ve görüşleri de dinlendi. Gediz OSB’nin geleceği konusunda fikir alışverişinde bulunulan toplantı, diğer gündem maddelerinin görüşülmesi ile sona erdi.


Haberin Resimleri

Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji
İl Müdürlüğü

 

Adres: Kütahya Valilik Binası, Kat:3
Telefon: (274) 223 15 47
Faks: (274) 224 21 38
e-Posta: stmkutahyail@sanayi.gov.tr
Sayfa Gösterimleri
Bu Sayfa : 2341
Bugün Tekil : 1754
Bugün Toplam: 1916
Genel Toplam: 3580356