Haberler

Sanayi İl Müdürlüğü Vali Şerif YILMAZ’ı ziyaret etti.

Haber Yayın Tarihi: 25.04.2016
Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ‘Verimlilik Haftası’ kapsamında sayın valimiz Şerif YILMAZ’ı ziyaret etti.
 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tüm yurt genelinde her yılın Nisan ayının son haftası Verimlilik Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu haftada başta İlköğretim çağındaki öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasında verimlilik kavramının öğrencilerimize tanıtılması ve konu ile ilgili farkındalığın arttırılması hedeflenmektedir. Bu kapsamda İlimizde de Verimlilik Haftasını kutlamak ve öğrencilerimize tanıtmak amacıyla çeşitli faaliyetlere yer verilmiştir. Verimlilik Haftasının ilk gününde Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Müdür, Şube Müdürleri ve diğer çalışanlardan oluşan bir heyet 25 Nisan Pazartesi günü sabah saat 10.30’ da Sayın Valimiz Şerif YILMAZ’ ı makamında ziyaret ederek bir buket çiçek takdim etmişlerdir.

İl Müdürümüz Mehmet Albayrak ziyarette yaptığı konuşmada 1992’den beri kutlanmaktan olan ‘Verimlilik Haftası’nın son 2 yıldır taşraya da yayıldığını kaydetti. 


Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Şerif Yılmaz verimlilik bilinci oluşturulması amacıyla gerçekleştirilen Verimlilik Haftasının hayırlı olmasını diledi.

Türkiye’nin verimlilik odaklı büyümesi gerektiğini ifade eden Vali Yılmaz, “Devlet olarak, 2023 hedeflerimiz doğrultusunda ülkemizde verimliliğe dayalı bir büyüme ve kalkınma modeli çerçevesinde her alanda yenilikçi, hızlı, kaliteli ve bilimsel yaklaşımlarla mal ve hizmet üretmenin yolunu açmaya gece gündüz demeyip çalışıyoruz. Toplumumuzun her kesiminde verimlilik bilincinin oluşturulması ve yaygınlaştırılması amacıyla, her yıl çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Verimlilik artışının sürekliliği, verimlilik konusunda farkındalığın artması verimlilik bilinci yüksek bireylerin yetiştirilmesiyle mümkündür. Bu anlayıştan hareketle, Verimlilik Haftası etkinlikleri önemli bir hedef kitlesini ilk ve orta öğrenim kurumlarında eğitim görmekte olan çocuklarımız, gençlerimiz oluşturmalıdır. Bu kapsamda Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü iş birlikleri sonucu ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin verimlilik konusuna ilgilerini çekmek amacıyla ilkokul ve ortaokulun öğrencilerine çeşitli hediyeler dağıtılarak verimlilik konusunda film ve sunumlarla farkındalık oluşturmaya çalışacaklardır. Gençlerimize yönelik olarak da Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğümüz ile Dumlupınar Üniversitesi işbirliği ile fakülte öğrencileri arasında yarışmalar ve seminerler tertip edeceklerdir. Yetişkinlere yönelik ise İl Müdürlüğümüz tarafından açılacak stantla verimlilik konulu broşür ve tanıtım kitapçıkları dağıtımı yapılacaktır. Ayrıca Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş dünyasındaki verimlilik arttırıcı ve yenilikçi çalışma ve projeleri desteklemek amacıyla da, başarılı işletmeleri “Verimlilik Proje Ödülleri” ile ödüllendirerek, verimlilik odaklı çalışmanın ve yenilikçiliğin öne çıkarılmasını, iyi uygulama örneklerinin tanıtılarak işletmeler arası bilgi ve tecrübe paylaşımlarını gerçekleştirmektedir. 2016 yılı Verimlilik Haftası münasebeti ile toplumumuzun farklı kesimlerinden giderek artan bir ilgi ile Ülkemizin verimlilik odaklı büyümesini sağlamak amacıyla Verimlilik Haftası etkinliklerine katılan, destek veren tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür eder, ülkemizin kalkınma ve büyüme yolundaki tüm engelleri ancak verimlilik artışına daha fazla önem vererek aşabileceğine olan inancımı bir kez daha tekrarlamak istiyorum” dedi.

 

Daha sonra İl Müdürümüz Mehmet ALBAYRAK, Verimlilik Haftasında yapılacak etkinlikler hakkında Sayın Valimiz Şerif YILMAZ’ a bilgi verdi.  


Haberin Resimleri

Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji
İl Müdürlüğü

 

Adres: Kütahya Valilik Binası, Kat:3
Telefon: (274) 223 15 47
Faks: (274) 224 21 38
e-Posta: stmkutahyail@sanayi.gov.tr
Sayfa Gösterimleri
Bu Sayfa : 1005
Bugün Tekil : 1196
Bugün Toplam: 1230
Genel Toplam: 3337560