Haberler

KÜTAHYA ALTINTAŞ ZAFER OSB KURUCU MÜTEŞEBBİS HEYETİ İLK TOPLANTISINI YAPTI

Haber Yayın Tarihi: 04.01.2017
Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde kurulan Zafer Organize Sanayi Bölgesi’nin ilk toplantısı Kütahya Valisi Ahmet Hamdi NAYİR başkanlığında 03.01.2017 tarihinde Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi
 

Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde kurulan Zafer Organize Sanayi Bölgesi’nin ilk toplantısı Kütahya Valisi Ahmet Hamdi NAYİR başkanlığında 03.01.2017 tarihinde Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Kütahya Valisi Ahmet Hamdi NAYİR, İl Genel Meclisi Başkanı Musa YILMAZ, Altıntaş Belediye Başkanı Ferit KARABULUT, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmet ÖZOTRAÇ, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nafi GÜRAL ile heyet üyeleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kütahya Valisi Ahmet Hamdi NAYİR: “Başlangıçtan bu tarafa geçen süre içerisinde büyük mesafeler alındı. Yer tespiti yapıldı, o yer üzerinde bulunan mera vasfını taşıyan yerlerin hallolması için büyük gayretler sarf edildi. En son üç kurucu iradenin katkılarıyla onların hepsi kaldırıldı. Şu an Bakanlık nezdindeki işimiz tamamlandı ama hükmi şahsiyetimizi oluşturabilmek için müteşebbis heyet gerekiyordu. Üç kurucu irade de kendi müteşebbis heyet üyelerini seçip gönderdi. Bakanlık nezdinde işlerimizi tamamlayabilmemiz için kurullarımızı oluşturmamız gerekiyor. Bu kurullarda müteşebbis heyet oluşturup, müteşebbis heyet başkan ve başkanvekilinin, yönetim kurulu üyelerinin ve denetim kurulu üyelerinin seçilmesiyle kuruluşumuzu tamamlamış, Bakanlık nezdinde muhatap alınacak bir yapıya ulaşmış olacağız.” İfadelerini kullandı.

Vali Ahmet Hamdi NAYİR’in konuşmasının ardından Zafer OSB Kurucu Müteşebbis Heyeti Toplantısında yönetim kurulu başkan vekili, yönetim kurulu üyeleri ve denetim kurulu üyelerinin seçimleri gerçekleştirildi.

Toplantıda, Vali Ahmet Hamdi NAYİR Müteşebbis Heyet Başkanı olurken, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nafi GÜRAL Müteşebbis Heyet Başkan Vekilliği’ne seçildi.

Yönetim Kurulu ise; Yönetim Kurulu Başkanı Vali Ahmet Hamdi NAYİR, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Altıntaş Belediye Başkanı Ferit KARABULUT, İl Genel Meclisi Başkanı Musa YILMAZ, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı İsmet ÖZOTRAÇ, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Salih ÇETİNER’den oluştu. 

Denetim Kurulu Üyeliklerine ise Altıntaş Belediyesi Meclis Üyesi Ümran Özbay ile Kütahya İl Özel İdaresi Mali Hizmetler Müdürü Aykan Koyun seçildi.

Zafer OSB, Karma Organize Sanayi Bölgesi olarak belirlendi.

Toplantı, Kuruluş Protokolü imzalanarak sona erdi.


Haberin Resimleri

Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji
İl Müdürlüğü

 

Adres: Kütahya Valilik Binası, Kat:3
Telefon: (274) 223 15 47
Faks: (274) 224 21 38
e-Posta: stmkutahyail@sanayi.gov.tr
Sayfa Gösterimleri
Bu Sayfa : 974
Bugün Tekil : 1184
Bugün Toplam: 1218
Genel Toplam: 3337548