Haberler

KÜMELENME DESTEK PROGRAMI'NIN 3. DESTEK ÇAĞRISI BAŞVURULARI BAŞLADI

Haber Yayın Tarihi: 19.06.2017
Son başvuru tarihi 11 Ağustos
 

KÜMELENME DESTEK PROGRAMI'NIN 3. DESTEK ÇAĞRISI BAŞVURULARI BAŞLADI

 

Bakanlığımızca, bilgi tabanlı, verimlilik ve yenilikçilik odaklı, daha rekabetçi bir sanayi için Kümelenme Destek Programı'nın  "3.Destek Çağrısı" başvurularının başladı.

Kümelenme Destek Programı ile belirli bir sürdürülebilirlik ve rekabetçilik seviye ve potansiyeline sahip kümelenme birlikteliklerinin desteklenmeye devam ediliyor.

Kümelenme Destek Programına başvuran, Türkiye ekonomisinin önceliklerine paralel net bir vizyona, etkin bir stratejiye ve uzun vadeli iş planına sahip kümelerin, şeffaf ve objektif kriterlere uygun şekilde yapılacak değerlendirmeler sonucunda destek almaya hak kazanacak.

Program 2 Mayıs'ta destek sözleşmeleri imzalanan Nükleer Sanayi Kümelenmesi, Bursa Sürdürülebilir Ev Tekstili Kümelenmesi, Gemi İnşa Sanayi Kümelenmesi, İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi, Ostim Temiz Teknolojiler Kümelenmesi olmak üzere 5 kümenin 102 milyon lira tutarında iş planına destek vermeye başlamıştır. Bu süreçte toplam 21 üniversite, 191 firma, 2 organiza sanayi bölgesi, 3 sanayi odası, 13 dernek, vakıf ve sendika, kurumsal stratejilerini değiştirerek kümelerin teknolojik gelişimleri için 5 yıllık iş planlarına destek vereceklerini taahhüt etmişlerdir.

 

 Son başvuru tarihi 11 Ağustos

 

Ekonomide iş birliği yapılarının üç önemli aktöründen birinin, bilimin ve temel yetkinliklerin sağlayıcıları olan üniversiteler olduğu, diğerlerinin de ekonominin lokomotifi ve gerçek ihtiyaçların sahipleri olan sanayiciler ve politika oluşturarak sürdürülebilir kalkınmayı sağlamada kolaylaştırıcı rol alan kamu olduğu belirtildi.

Açıklamada, Kümelenme Destek Programı ile bu üç aktörün iş birliği içinde ortak çalışma kültürünün geliştiği ve ülkenin rekabet gücünün arttığı vurgulandı.

Destek çağrısını başlatan Bakanlığımız, ekonomimizin yenilikçilik odaklı ekonomiler arasına girmesini ve sanayimizin yapısal dönüşümünü hızlandıracak olan kümelenme modelini tüm ülke genelinde yaygınlaştırmak için yeni kümelenme birlikteliklerini desteklemek üzere 11 Ağustos tarihine kadar yeni başvuruları almaya devam edecektir.

DETAYLI BİLGİ: https://kumelenme.sanayi.gov.tr/Default.aspx


Haberin Resimleri

Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji
İl Müdürlüğü

 

Adres: Kütahya Valilik Binası, Kat:3
Telefon: (274) 223 15 47
Faks: (274) 224 21 38
e-Posta: stmkutahyail@sanayi.gov.tr
Sayfa Gösterimleri
Bu Sayfa : 587
Bugün Tekil : 1170
Bugün Toplam: 1204
Genel Toplam: 3337534