Haberler

2019 Yılı Ölçü ve Ölçü Aletleri Periyodik Muayene Beyanname Başvuruları

Haber Yayın Tarihi: 03.01.2019
DİKKAT!!! 2019 yılı Ölçü Aletleri sahipleri Periyodik Muayene ve Damgalama işlemleri için 28 Şubat 2019 gününe kadar Ölçü Aletleri (Tartı Aletleri,Akaryakıt ve Lpg sayaçları,Taksimetre ve Takograf cihazları vb.) için yetkili mercilere beyanname vermeyi unutmamaları hususu, Kamuoyuna saygı ile duyurulur..
 

     Akaryakıt satış istasyonlarındaki akaryakıt sayaçları, LPG sayaçları ve Adblue sayaçları veTartım işinde kullanılan Yüksek Çekerli basküller (kamyon kantarı) vb. tartı aletlerinin her 2 (iki) yılda bir yapılan periyodik muayeneleri için (Kütahya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü)ne,Ticarete konu olan tartım işlerinde kullanılan İmalatçı, Kuyumcu, Eczane ve alışveriş merkezlerinde bulunan teraziler Ticari taksilerdeki taksimetreler ile ticari araçlarda kullanılan takograf cihazları için kullanıcılarının periyodik muayene müracatlarını   Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının yetkilendirmiş olduğu (Yetkili Muayene Servislerine) Pazaryerlerinde bulunan tartım işlerinde kullanılan teraziler için bağlı bulunduğu (Belediyelere) beyanname verilmesi gerekmektedir.Elektrik, Su, Doğalgaz sayaçları için Dağıtıcı kurumlar 10 (On) yılda bir Isı Sayaçları için 5 (Beş) yılda bir kez periyodik muayenesini yaptırmak üzere (Yetkili Muayene Servislerine)

Periyodik muayeneler gün esaslı olmayıp yıl esaslıdır.Ölçü aletinin damgası 2017 yılı ve 2017 yılı öncesi olan tüm ölçü aleti sahipleri başvuru yapması zorunludur.

DİKKAT !!!!!!

Fiziki yazılı başvurularda 28 ŞUBAT 2019  mesai bitimine kadar 

Elektronik ortamda yapılacak başvurularda ise 28 ŞUBAT 2019 tarihi saat 23:59 kadar mutalaka başvuruların tamamlanması gerekmektedir.

 Aksi halde beyanname vermeyen ölçü aleti sahipleri hakkında 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununun 15. Maddesinin (c) bendi gereği İdari para cezası uygulamasına gidilecektir.

             Kamuoyuna saygı ile duyurulur.                                                                    

                                                                                          

                           KÜTAHYA VALİLİĞİ

                 Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü


 


Haberin Resimleri

Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji
İl Müdürlüğü

 

Adres: Kütahya Valilik Binası, Kat:3
Telefon: (274) 223 15 47
Faks: (274) 224 21 38
e-Posta: stmkutahyail@sanayi.gov.tr
Sayfa Gösterimleri
Bu Sayfa : 272
Bugün Tekil : 25
Bugün Toplam: 25
Genel Toplam: 3499599