Haberler

Kütahya Sanayi Portalı www.kutahyasanayi.net Açıldı

Haber Yayın Tarihi: 21.01.2014
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kütahya İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Kütahya Sanayi Portalı www.kutahyasanayi.net 21.Ocak.2014 Salı günü yayın hayatına başladı.
 

Toplantıya Vali yardımcısı Metin SELÇUK, Dumlupınar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Kaan ERARSLAN, Zafer Kalınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Veli OĞUZ, Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Şaban KÜÇÜKGÜMRAH, KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi GÜRAL, çok sayıda bürokrat ve sanayici katılım gösterdi.

Programda açılış konuşmasını yapan Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Şaban KÜÇÜKGÜMRAH, Kütahya’ya bu yıl içinde 2 büyük proje kazandırdıklarını, ilk önce AB Bakanlığı Ulusal Ajansı ile Üniversite-Sanayi-Kamu işbirliği çerçevesinde Almanya, Finlandiya ve Belçika ülkelerindeki çalışmaları 38 kişilik bir ekiple yerinde incelediklerini, ardından Kütahya sanayi envanterini çıkararak Türkiye’de bir ile ait ilk sanayi portalı olan www.kutahyasanayi.net sitesi ile Kütahya sanayisinde aranan, merak edilen, incelemeye değer tüm bilgilere kolayca erişebileceği bir portal oluşturduklarını ifade etti. Şaban KÜÇÜKGÜMRAH bu çalışmanın Türkiye’de bir ilk olduğuna değinirken, diğer iller içinde bir örnek teşkil ettiğini ve kısa zamanda bu çalışmanın tüm illere yayılacağına olan inancını belirtti.

Programa söz alan Vali yardımcısı Metin SELÇUK, böyle kapsamlı projelerin yapılmasının zor olduğunu, Türkiye’de bir ilk olan bu projenin Kütahya iline hayırlı olmasını dilerken,  Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Şaban KÜÇÜKGÜMRAH’a ve ekibine teşekkürlerini iletti.

Projeye destekleri ile katkı veren Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Veli OĞUZ, Ajansları tarafından verilen desteklerin böyle yararlı projelerde kullanılmasından duydukları mutluluğu ifade ederken, projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi GÜRAL, yıllardır hayalini kurdukları bu projenin Türkiye’de daha önce çok denendiğini ancak başarılamadığını, bu başarıyı ilimizde gösteren Şaban KÜÇÜKGÜMRAH ve ekibine teşekkür ederken, bu projenin tüm Türkiye’ye örnek olması gerektiğini belirtip,  bu tür başarılı projelerin devamının gelmesini dilediğini ifade etti.

Konuşmacılardan sonra Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Şaban KÜÇÜKGÜMRAH, sitede yer alan tüm bölümleri katılımcılara anlatırken, istenilen bilgilere nasıl ulaşılabileceğini site üzerinde gösterdi. Tüm katılımcılardan görüş ve öneri beklediklerini, yapılacak katkılardan memnuniyet duyacağını belirtirken Türkiye’de ilk olan bu çalışmanın hayırlı olması dileyerek toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

Toplantının ardından verilen kokteylde katılımcılar memnuniyetlerini ifade ederken, görüş ve önerilerini sunup hatıra fotoğrafı çektirdiler.


Haberin Resimleri

Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji
İl Müdürlüğü

 

Adres: Kütahya Valilik Binası, Kat:3
Telefon: (274) 223 15 47
Faks: (274) 224 21 38
e-Posta: stmkutahyail@sanayi.gov.tr
Sayfa Gösterimleri
Bu Sayfa : 1747
Bugün Tekil : 1168
Bugün Toplam: 1202
Genel Toplam: 3337532