Haberler

Milli Takım Milli Seramik

Haber Yayın Tarihi: 08.09.2014
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile NG Kütahya Seramik arasında ana sponsorluk anlaşması imzalandı.
 

Riva'daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlenen imza törenine; TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve NG Kütahya Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güral katıldı.

Törende konuşan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, bu anlaşmadan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Bugün, bize heyecan ve gurur veren, çok özel bir işbirliğini başlatmak üzere buradayız. Türkiye'nin en köklü markalarından birinin, NG Kütahya Seramik'in, milli takımımızın ana sponsorları arasına katılmasından büyük memnuniyet duyuyoruz. Kendilerine, bize sundukları uzun süreli destek için şükranlarımı sunarım. Federasyon olarak göreve geldiğimiz günden beri, Türk futbolunun marka değerini yükseltmek için büyük bir çaba içine girdik. Bunun için pek çok önemli projeye imza attık, atmaya da devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

“KÖTÜ TEZAHÜRATI YÜZDE 90 ORANINDA AZALTTIK”
Demirören, E-bilet ve Passolig sitemiyle kötü tezahüratı azalttıklarını belirterek, “Öncelikle, futbolumuzun geleceği olan, genç yetenekleri keşfetmek ve yetiştirmek üzere, eğitim ve altyapı yatırımlarını başlattık. Başka bir deyişle, değerlerimize sahip çıktık. Türk futbolundaki kaos ortamını düzene sokmak için sorumluluk aldık. Tüm kulüplerimize eşit mesafede, adil bir yönetim için kolları sıvadık. Başka bir deyişle değerlerimizi korumaya aldık. Futbolu şiddetten arındırmak için e-bilet ve Passolig sistemini getirdik, kötü tezahüratı yüzde 90 oranında azalttık bunu tamamen bitireceğiz. Centilmenlik, rakibe saygı, sportmenlik gibi bir ara kaybolmaya yüz tutan erdemleri tekrar yaşatmaya başladık. Başka bir deyişle değerlerimizi hatırladık ve hatırlattık. Ben buradan tüm marka yöneticilerine ve reklam verenlere bir mesaj vermek istiyorum; Büyük küçük tüm takımlarımıza gönül rahatlığıyla sponsor olsunlar. Markalarını futbolla, takımlarımızla yakınlaştırmaktan artık çekinmesinler. Bundan sadece fayda göreceklerine emin olsunlar. Biz Federasyon olarak Türkiye'de futbolun markalar için, iletişim için, seyirciler için nezih ve çekici bir ortama dönüşeceğinin garantisini veriyoruz” dedi.

“KÜTAHYA SERAMİK ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE YILLIK 5 MİLYON TL DESTEK SAĞLAYACAK”
TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Kütahya Seramik ile 5 milyon TL’lik anlaşma sağladıklarını kaydederek, “Büyük küçük tüm futbol takımlarımızla sponsorların buluşması için uygun ve cazip futbol ortamını yaratacağımızdan, bu doğrultuda her iki tarafı da destekleyeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bu anlamda Kütahya Seramik'in tüm markalarımıza örnek olmasını diliyorum. Bugün imzaladığımız anlaşma ile Kütahya Seramik önümüzdeki dönemde yıllık 5 milyon TL destek sağlayacaktır. Bu para da elbette yukarıda saydığımız değerlerin yaşatılması için kullanılacaktır. Pek çok kulübümüzün hak ettiği şartlarda sponsor bulamadığı bir dönemde, Milli Takımımızın bu kadar güçlü bir sponsor desteğine sahip olması, başka pek çok markanın takdirini kazanacak, kulüplerimiz için de önemli sponsorluk anlaşmalarının yolunu açacaktır. Her zaman söylediğimiz gibi, Türk futbolunda ben yerine biz demeye başladığımız bu dönem, büyük başarıların da başlangıç noktası olacaktır” diye konuştu.


Haberin Resimleri

Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji
İl Müdürlüğü

 

Adres: Kütahya Valilik Binası, Kat:3
Telefon: (274) 223 15 47
Faks: (274) 224 21 38
e-Posta: stmkutahyail@sanayi.gov.tr
Sayfa Gösterimleri
Bu Sayfa : 1389
Bugün Tekil : 992
Bugün Toplam: 1196
Genel Toplam: 3186247