Haberler

(KUTSO) Eylül ayı olağan kongresi yapıldı

Haber Yayın Tarihi: 23.09.2014
Meclis Başkanı İsmet Özotraç başkanlığında, KUTSO Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
 

KUTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, meslek komite başkanlarının katılımında gerçekleştirilen toplantıya, Kütahya Oda/Borsa Akademik Danışmanı Doç.Dr.Fatih Çelebioğlu ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kütahya İl Koordinatörü İhsan Kaymak konuk oldular.

Kütahya Oda/Borsa Akademik Danışmanı Doç.Dr.Fatih Çelebioğlu yaptığı konuşmada, kendisini tanıtarak, yerel strateji geliştirme, veri üretme kapasitesi inşası ve üniversite-iş dünyası işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından, ticaret ve sanayi odaları koordinatörlüğünde, 81 ilde akademik danışman ataması yapıldığını, tüm akademik danışmanlara TOBB vasıtasıyla Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından eğitimler verildiğini açıkladı. Bu kapsamda Türkiye’de ve Kütahya’da yapılması planlanan çalışmalar hakkında haziruna bilgi sundu.

TKDK Kütahya İl Koordinatörü İhsan Kaymak, TKDK’nın kuruluş yapısı, TKDK’nın hibelerinden işletmelerin nasıl yararlanacağı konularında bilgi verdi. Ayrıca, çiftçiye ve üreticiye, TKDK tarafından destek ve hibeler verilerek, sürdürülebilir kırsal kalkınmayı sağlamak amacıyla yürütülen çalışmalar hakkında hazirunla bilgi paylaştı. Kaymak, TKDK Kütahya İl Koordinatörlüğü’nün açılışından bu yana geçen 18 aylık faaliyet döneminde, Kütahya Merkez ve ilçelerinde 42 milyonu aşkın hibe tutarının tarım sektörüne kazandırıldığını ifade etti.

Sunumların ardından, KUTSO Eylül ayı Meclis toplantısının olağan gündem maddelerinde yer alan konular müzakere edilerek kararlar alındı.

Konuşmaların ve gündem maddelerinin tamamlandığı KUTSO Eylül ayı meclis toplantısı, Meclis Başkanı İsmet Özotraç tarafından kapatıldı.


Haberin Resimleri

Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji
İl Müdürlüğü

 

Adres: Kütahya Valilik Binası, Kat:3
Telefon: (274) 223 15 47
Faks: (274) 224 21 38
e-Posta: stmkutahyail@sanayi.gov.tr
Sayfa Gösterimleri
Bu Sayfa : 1195
Bugün Tekil : 987
Bugün Toplam: 1191
Genel Toplam: 3186242