Haberler

DPÜ LED'de 1. Oldu

Haber Yayın Tarihi: 02.10.2014
(DPÜ) "LED'li Sokak Lambaları için Mikrodenetleyici Tabanlı Akıllı Sürücü Sistem Tasarımı" adlı projesi Marmara Tanıtım Fuarcılık Tarafından 2014 Döneminde Yürütülen 5. Led Yarışması’nda 1. oldu.
 

Sektörün En Özel Projeleri 5. LED Yarışması’nda LED aydınlatma ve LED’li ürünler ile ilgili özel sektör, sanayici, araştırmacı, akademisyen, öğrenci, tüm kesimlerin projelerini sunmalarını, sunulan bu projelerin bir değerlendirilmeye tabii olmasını, değerlendirme sonucunda da özel projelerin ödüllendirilmelerini sağlıyor. Amacı, özel sektördeki Ar-Ge projelerinin göz önüne çıkması, üniversitelerdeki araştırmaların sunulması, özel sektör ile üniversiteleri projelerinin bir araya gelmesi olan LED Yarışması, sektörün gelişimine katkıda bulunma misyonu üstleniyor. 

Kazanılan bu büyük başarıyı değerlendiren Araştırma Görevlisi Fırat Aydemir şunları söyledi: “LED Teknolojisindeki gelişmeler ve kullanım alanlarının gelişmesiyle bu alanda yapılan yatırımlar gün geçtikçe artmaktadır. Bizim bu konu üzerinde çalışmaya başlamamızın temelinde de bu teknolojinin gelişimine katkıda bulanmak yatıyordu. Geliştirmiş olduğumuz bu yeni LED sürücü sistemi hali hazırda ticari olarak satılan sürücülerin aksine daha akıllı bir sistem olup, sürücü teknolojilerinin tasarımına yeni bir bakış açısı getirmektedir. Sonuçta LED dostu, gelişimi ve değiştirilmesi kolay bir sistem tasarımını gerçekleştirmiş olduk.”


Haberin Resimleri

Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji
İl Müdürlüğü

 

Adres: Kütahya Valilik Binası, Kat:3
Telefon: (274) 223 15 47
Faks: (274) 224 21 38
e-Posta: stmkutahyail@sanayi.gov.tr
Sayfa Gösterimleri
Bu Sayfa : 1489
Bugün Tekil : 1029
Bugün Toplam: 1233
Genel Toplam: 3186284