Haberler

Sanayi Sitesinin Sorunları Görüşüldü

Haber Yayın Tarihi: 10.10.2014
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve beraberindeki KUTSO heyeti, sanayide faaliyet gösteren üye işletmelerin yetkilileri ile öğle yemeğindeki toplantıda bir araya geldi
 

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral ve beraberindeki KUTSO heyeti, sanayide faaliyet gösteren üye işletmelerin yetkilileri ile öğle yemeğindeki toplantıda bir araya geldi. KUTSO beşinci ve on ikinci meslek komitesi üyeleri, bu meslek grubunda kayıtlı bulunan üyelerin sektör temsilcileri olarak toplantıda hazır bulundu.

Sanayi sitesinde faaliyet gösteren KUTSO üyesi işletmelerin sorunlarının yerinde tespiti ve çözüm önerilerinin üretilmesi amacıyla gerçekleştirilen yemekli toplantıda, işletme yetkilileri ile istişare yapılarak, üyelerin sorunları ve çözüm önerileri müzakere edildi.

 

Sanayi sitesi bölgesinin riskli afet bölgesi olması, işyerlerinin küçük alanlara sahip olmasının olumsuz etkileri, büyümenin önündeki engeller ve sanayi sitesi bölgesinde karma sektör dağılımının olması gibi konularda karşılıklı fikir alışverişi yapıldı.

 

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral toplantıda yaptığı konuşmada; işletme yetkililerine “ayaklarınız yere sağlam bassın, fakat gözünüz yükseklerde olsun” tavsiyesinde bulunarak şunları söyledi: “Bu bölgenin taşınması veya iyileştirilmesi için, sizler de fikir üretmelisiniz, olması gerekenleri düşünerek, gerekli çalışmaları başlatmalısınız. Bu konuda esnaflar ve tüccarlar olarak kendi aranızda fikir birliğine varmalı ve arzu edilenin ne olduğunu tespit ederek, nelerin, nasıl yapılacağını belirlemelisiniz.”

 

Yemekli toplantıya katılan KUTSO üyesi işletme yetkilileri, sorunlarını dile getirdikleri ve çözüm önerilerini müzakere fırsatı buldukları buluşmadan dolayı duyulan memnuniyeti dile getirerek, bu istişare toplantılarının devam etmesi temennisinde bulundular.


Haberin Resimleri

Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji
İl Müdürlüğü

 

Adres: Kütahya Valilik Binası, Kat:3
Telefon: (274) 223 15 47
Faks: (274) 224 21 38
e-Posta: stmkutahyail@sanayi.gov.tr
Sayfa Gösterimleri
Bu Sayfa : 1166
Bugün Tekil : 971
Bugün Toplam: 1175
Genel Toplam: 3186226