Haberler

ZAFER OSB İçin Ön Talepler Alınmaya Devam Ediliyor

Haber Yayın Tarihi: 04.02.2015
Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet ALBAYRAK İlimiz Organize Sanayi Bölgeleri 2014 yılı ikinci yarısı Arsa Tahsis, Satış ve Devirleri Değerlendirme Toplantısı sonunda yaptığı açıklamada ZAFER OSB İÇİN ÖN TALEPLERİ ALMAYA DEVAM EDİYORUZ dedi.
 

Kütahya 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde Vali Yardımcısı Sayın Yüksel KARA’nın başkanlığında Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Galip Gültekin, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Zafer Kalkınma Ajansı, İlimiz Ticaret ve Sanayi Odaları ve OSB temsilcilerinin katılımı ile İlimizdeki OSB’lerin parsel tahsis, satış ve devir işlemleri ile sanayicilerimizin yatırım tesisleri inşası ve kullanım konusunda yapılan uygulamaların tespit ve değerlendirmeleri yapıldı. Bu çerçevede faal dört OSB’de  toplam 247 parselden 167 Parselin sanayicilerimize tahsis edildiği; tahsis edilen parsellerden 113 parselin üretimde, 21 parselin inşaat halinde ve 33 parselin de proje aşamasında olduğu görüldü. Ayrıca incelemeler sırasında hali hazır boş parsellerin büyük yatırımları gerçekleştirecek büyüklükte olmadığı, bu sebeple sanayicilerimizin büyük yatırımlarına fırsat verecek ve kurulum çalışmaları devam eden ZAFER OSB’nin ne denli ihtiyaç olduğu bir kez daha ortaya konuldu.

Toplantı sonrasında açıklama yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet ALBAYRAK, Başta Sayın Valimiz Şerif YILMAZ ve KİT Komisyon Başkanı ve Kütahya Milletvekilimiz Sayın H. Fehmi KİNAY’ın büyük çaba gösterdiği Altıntaş ilçesi Pusan mevkiinde 623 hektar alan üzerinde, İl Özel İdaresi, Altıntaş Belediyesi ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında hayat bulacak olan Zafer Organize Sanayi Bölgesi için 15 firmanın yer tahsisi için şimdiden ön talepte bulunduğunu bildirdi. Geçtiğimiz günlerde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız uzman heyetinin İlimize gelerek, ZAFER OSB’sinde yatırım yapmayı düşünüp ön talepte bulunan firmalarla görüşmeler yaptığını kaydeden ALBAYRAK, özellikle havaalanına yakınlığı nedeniyle büyük ilgi gören Zafer OSB için ön talepleri almaya devam ettiklerini, ön talepte bulunmak isteyen yatırımcıların Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabileceklerini aktardı. 


Haberin Resimleri

Kütahya Bilim, Sanayi ve Teknoloji
İl Müdürlüğü

 

Adres: Kütahya Valilik Binası, Kat:3
Telefon: (274) 223 15 47
Faks: (274) 224 21 38
e-Posta: stmkutahyail@sanayi.gov.tr
Sayfa Gösterimleri
Bu Sayfa : 1611
Bugün Tekil : 1201
Bugün Toplam: 1235
Genel Toplam: 3337565